Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2011

Δόξα Εξαπλατάνου - Αλμωπός 2-3

Με σκορ 2-3 πέρασε ο Αλμωπός Αριδαίας από τον Εξαπλάτανο, κάνοντας την ανατροπή, αφού βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο 47' με σκόρερ τον Λεμονάκη.

Η αντίδραση όμως ήταν άμεση και η ισοφάριση σε 1-1 ήρθε στο 52' με κεφαλιά του Τσαουσίδη. Στο 62ο λεπτό ο Νίκος Παπαδόπουλος έδωσε το προβάδισμα στον Αλμωπό με σουτ από το ύψος του πέναλτι. Το 1-3 έγινε στο 77' με κοντινή κεφαλιά του Τσιμτσιρίδη, ενώ το τελικό 2-3 έγραψε στις καθυστερήσεις ο Χαλκίδης με κοντινό πλασέ. Στο πρώτο ημίχρονο χάθηκε πέναλτι για τον Αλμωπό με τον Τσαουσίδη στo 39' και ενώ το σκορ ήταν 0-0. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 89ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Τσαουσίδη ως οφ σάιτ.

Το φιλμ του αγώνα:

10’ σουτ του Ελευθεριάδη έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Ξυλουργίδης.
11’ σουτ ο Σαμαράς έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία.
14’ κάθετη πάσα του Κανωτίδη στον Τσιμτσιρίδη, λάθος εκτίμηση από τον Ξυλουργίδη, δεν πρόλαβε ο Τσιμτσιρίδης να ανοίξει το σκορ.
15’ αντεπίθεση για τον Εξαπλάτανο με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι, έπειτα από σουτ του Μάντζιου.
39’ πέναλτι κέρδισε ο Αλμωπός με τον Ν. Παπαδόπουλο, το οποίο εκτέλεσε ο Τσαουσίδης και απέκρουσε ο Ξυλουργίδης.
47’ Γκολ 1-0 για τον Εξαπλάτανο με τον Λεμονάκη.
48’ τετ α τετ για τον Τσαουσίδη, πρόλαβε ο Ξυλουργίδης και απέτρεψε την ισοφάριση.
50’ σουτ του Ν. Παπαδόπουλου από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.
52’ ΓΚΟΛ 1-1 για τον Αλμωπό με κεφαλιά του Τσαουσίδη έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.
62’ ΓΚΟΛ 1-2 για τον Αλμωπό με σουτ από το ύψος του πέναλτι του Ν. Παπαδόπουλου μετά από γύρισμα του Κανωτίδη.
65’ σουτ για τον Εξαπλάτανο μέσα από τη μεγάλη περιοχή με την μπάλα να καταλήγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χρήστου.
77’ ΓΚΟΛ 1-3 με κοντινή κεφαλιά του Τσιμτσιρίδη έπειτα από σέντρα του Κανωτίδη.
81’ σουτ του Τσόλκα μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς του Εξαπλατάνου και κατέληξε κόρνερ.
89’ σέντρα ακριβείας από τον Κανωτίδη, κεφαλιά του Τσαουσίδη με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα άλλα το γκολ να ακυρώνεται από τον βοηθό ως οφ σάιτ.
90’+3 Γκολ 2-3 για τον Εξαπλάτανο με κοντινό πλασέ του Χαλκίδη.