Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

Σπουδαίος αγώνας του Ακρίτα Σωσάνδρας με τον Αλμωπό β' - Πλούσιο φωτορεπορτάζ

Δείτε φωτογραφίες

Ένας πολύ ενδιαφέρον αγώνας πραγματοποιήθηκε στη Σωσάνδρα όπου ο τοπικός Ακρίτας υποχρεώθηκε σε ήττα από τον Αλμωπό β’.

Το ματς έληξε με τελικό σκορ 2 – 3, με τους γηπεδούχους να ξυπνάνε στο δεύτερο ημίχρονο και να πιέζουν τον Αλμωπό β’ που είχε καταφέρει να σκοράρει 2 φορές στο πρώτο ημίχρονο με τους Ελευθεριάδη και Χατζηγρηγορίου.

Επιπλέον, ο Ακρίτας έχασε πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο αποκρούστηκε από το δοκάρι και στην επιστροφή ο ίδιος παίκτης σκόραρε, αλλά δίκαια δεν μέτρησε το γκολ.

Στην επανάληψη η Σωσάνδρα ανέβασε την απόδοσή της και κατάφερε να μειώσει με τον Καραγιαννίδη, αλλά ενώ κυνηγούσε την ισοφάριση σε αντεπίθεση έγινε το 1 – 3 με τον Ελευθεριάδη.

Παρά την καλή απόδοση των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν 2 – 3 με τον Αμπάρη, ο Αλμωπός β’ κατάφερε να φύγει νικητής από το παιχνίδι.

Ο Ακρίτας Σωσάνδρας διαμαρτυρήθηκε έντονα στο τέλος του αγώνα, καθώς ένιωσε πως αδικήθηκε από τη διαιτησία.