Σάββατο 2 Μαρτίου 2013

Βαθιά βαθμολογική ανάσα για τον ΠΑΟΚ Γιαννιτσών

Γράφει ο Γιώργος Μπίνος

Αγωνιστική νίκη και τρεις πολύτιμοι βαθμοί για τον ΠΑΟΚ Γιαννιτσών που επικράτησε δύσκολα με σκορ 1 - 0 του μαχητικού Όλυμπου Αψάλου.

Το ματς ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι και να έχουν μια ελαφρά υπεροχή αφού έδειχνα να θέλουν πιο πολύ την νίκη, είχαν μια φλύαρη υπεροχή σε όλη την διάρκεια του ημιχρόνου να καρποφορεί μια φορά αφού η καλά οργανωμένη άμυνα του Όλυμπου κράτησε μακριά τους κινδύνους από την εστία της όμως επιθετικά ήταν ακίνδυνοι και δεν απείλησαν.

Στην επανάληψη το ματς ήταν ισορροπημένο με τις δυο ομάδες να είναι φλύαρες και να γίνεται παιχνίδι κέντρου και να υπάρχει μεγάλη νευρικότητα από τους ποδοσφαιριστές που η κρισιμότητα του αγώνα τους οδήγησε σε αυτή την κατάσταση με το θέαμα να είναι φτωχό.

Στο 18' ο Χάρης Τσάλμας έβαλε μπροστά τον "Δικέφαλο" γράφοντας το 1-0 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Διαιτητής του αγώνα ο Σπύρος Ατζαμιδάκης.